Holandsko: Hausbóty Bockl: Váš specialista pro dovolenou s hausbótem v Evropě, Holandsko. Bez lodního průkazu. Pronájem hausbótů!
  home   > oblasti/regiony   > dovolená na hausbótu v holandsku: charter hausbótu; hausbóty bockl

hausbóty pronájem holandsko: Hausbóty Bockl - charter hausbótu v holandsku


Tour/Retour
(Místa vyplutí)


Pronájem hausbótu v Holandsku: Hausbóty od LE BOAT (Hollandsko); Hausbóty Bockl
VINKEVEN
(LE BOAT)
 

TRANSFER od letiste nebo nadrazi.: cca. 75 Euro (Taxi pro 4 osoby)

1 týden:
Vinkeveen > Weesp > Amsterdam > Woerden > Oudewater > Utrecht > Vinkeveen.

2 týdny:
Vinkeveen > Utrecht > Vreeswijkt > Gorinchem > Biesbosch > Dordrecht > Gouda > Leiden > Kagerplassen > Westeinderplassen > Amsterdam > Weesp > Vinkeveen.

   
Pronájem hausbótu v Holandsku: Hausbóty od LE BOAT (Hollandsko); Hausbóty Bockl
HINDELOOPEN
(LE BOAT)
 

1 týden:
Hindeloopen > Grouw > Lemmer > Workum > Bolsward > Hindeloopen.

2 týdny:
Hindeloopen > Leeuwarden > Harlingen > Workum > Woudsend > Ossenzijl > Zwartsluis > Lemmer > Hindeloopen.


 

Cestopis: • Holandsko: oblast Frýsko – týdení plavba, přístaviště Woudsend.

   
 Nezávázná poptávka

 
Hausbóty Bockl: plavba s hausbótem; pronajem hausbó tu v Holandsku Hausbóty Bockl: pronajem hausbótu v Holandsku Holandsko: Hausbóty Bockl: pronajem hausbótu v Holandsku
     

Jižní Holandsko

 

Hausbóty Bockl: dovolená na hausbótu; pronajem hausbótu v Holandsku: Amsterdam
Amsterdam

Hausbóty Bockl: pronajem hausbótu v Holandsku: Gouda
Gouda

Hausbóty Bockl: pronajem hausbótu v Holandsku: Weesp
Weesp


Velká města určují krajinu v jižním Holandsku. Od Amsterodamu přes Utrecht, Alkmaar, Rotterdam až do Den Haag se dostaneme hausbótem po vodě. Nesmíme zapomenout navštívit Goudu a Woerden, střediska produkce sýrů.

Utrecht jako kulturní a církevní centrum Holandska dosáhneme rovněž vodní cestou. Velkou atrakcí je v dubnu a květnu plavba přes tulipánové pole. Severně od Amsterodamu je množství větrných mlýnů; ve vesnickém muzeu Zaanse Schans poznáme stará řemesla, produkci sýrů a ukázky života v Holandsku před 200 roky.

Zdymadlo v Loosdrecht je od 1. 4. do 1. 11. otevřeno. Zvedací mosty a zdymadla na ostatních plavebních kanálech a řekách jsou od 15. 10. do 16. 4. vždy v neděli uzavřené.

Amsterodam můžeme proplout pouze po jediné trase. Proto všem, kteří chtějí krásy města a jeho pamětihodnosti vychutnat, doporučujeme zakotvit hausbót mimo město a použít vlak nebo autobus. Náš tip: zakotvit v Six Haven u Amsterodamského hlavního nádraží, nebo v Weesp a odtud vlakem (10 min. jízdy).

Máte dotaz,
tak nám napište email a
nebo nám zavolejte 774 723 775
a nebo rovnou vyplňte náš online-formulař,
rádi Vám poradíme
!

 Nezávázná poptávka

 

     

Jezerní oblast Frýsko

 

Hausbóty Bockl: pronajem hausbótu v Holandsku: Sneek
Sneek


Tato oblast je, pro milovníky vodních sportů, nejkrásnější v Holandsku. Celkem 30 jezer je propojeno množstvím plavebních kanálů, takže téměř každé osídlené místo je přístupné po vodě. Hustá síť propojovacích kanálů umožňuje zvolit množství okružních tras, aniž bychom museli jedním místem proplouvat dvakrát.

Frýsko je vyhlášené pro svoje malebné vísky, kde snad zůstal čas stát. Ruční řemesla a zemědělství jsou hlavním zdrojem příjmů. Jenom malý počet zdymadel zde přerušuje plavbu. Silniční mosty se před plavidly zvedají a silniční provoz musí počkat. Možnost bohatého rybolovu ve Frýsku a Ijssel je vyhlášená. Rybářský lístek získáte bez problému na každé poště za cca. 10 euro. V tomto duchu „povolte lana a Petru zdar!“

Cestopis: • Holandsko: oblast Frýsko – týdení plavba, přístaviště Woudsend.

     

Poplatky v Holandsku

 
Hausbóty Bockl: pronajem hausbótu v Holandsku


Přístavní poplatky:
Ve většině přístavů se v Holandsku platí poplatky za kotvení. Výše poplatku je podle přístavu mezi € 2 až € 10. Cenově výhodnější jsou veřejná kotviště, privátní jachtkluby jsou velmi drahé. Platí se správci přístavu, který vás navštíví po zakotvení, nebo v kanceláři přístavu. Výše poplatku je vyvěšena na přehledném místě. Ve výši poplatku je zahrnuta cena za doplnění pitné vody a za použití veřejných sociálních zařízení.

Mostní poplatky:
pokud musí být při vaší plavbě zvednut most tak poplatek obvykle činí € 1 až € 3 a jeho výše bývá u každého mostu vyvěšena. Bez poplatků je podplutí zvedacích mostů, které to svoji výškou nad hladinou umožňují (na Prinses- Margriet-kanálu jsou více než 7 m nad hladinou, viz. výše plavidla). Mějte prosím dostatek mincí při sobě, protože je velmi obtížné měnit bankovky v okamžiku, kdy vám obsluha mostů pošle, pro výběr mostného, dřevák na provaze.

Celkové náklady:
s částkou € 80 vyjdete. Ve většině případů na týdenní plavbu postačí daleko menší suma, ale samozřejmě záleží na délce vaší plavby a trase, kolik budou celkové poplatky činit. Na některých kanálech jsou podmínky, že nebudete za celý den platit žádné poplatky. Upozornění: vzhledem k výskytu slintavky a kulhavky je kotvení na některých místech zakázáno a proto není součástí výbavy plavidla kladivo a kolíky.

     

Návrh tras: náš tip

 
 


Trasy „jezerní oblast Frýsko“

Frýsko – jižní trasa
4–6 dnů. ANWB-mapy: B, C. Malé osady, rozsáhlá rašeliniště, přírodní rezervace a „Benátky severu“ Giethoorn jako vrchol této trasy. Postupně proplouváte: Lemmer, Echtenerbrug, Ossenzijl, Kalenberg, Blokzijl, Zwartslouis, Giethoorn, Steenwijk, Kunire a Lemmer.

Okružní plavba Frýskem „včerejška“
4–5 dnů. ANWB-mapa B. Plavba po typicky malých frýských vesničkách. Zde se zastavil čas. Zemědělské dvory, kde hlavním produktem je sýr. Ukázky uměleckých řemesel v Allingawier, Exmorra a Piaam. Postupně proplouváte: Sneek, Lemmer, Sloten, Balk, Woudsend, Bolsward, Tjerkwerd (Exmorra), Allingawier, Makkum, Piaam, Workum, Ijlst a Sneek.

Trasa „ frýská města“
7 až 10 dnů. ANWB mapa B. Plavba přes největší frýská města poskytuje množství zábavy, radosti a pamětihodností. Postupně proplouváte: Lemmer, Sloten, Workum, Bolsward, Sneek, Grouw, Leeuwarde, Franeker, Bergum, Grouw, Akkrum, Heerenveen a Lemmer.

Z Frýska na jižní Holandsko
3 až 5 dnů. ANWB mapy B, C, E.
Proplujete rozdílnou krajinou: frýská jezera, rozsáhlá rašeliniště a její těžbu na mocném ostrově Ijssel-město, neporušenou přírodní rezervaci a moři vyrvanou souš Flevoland.
Postupně proplujete: Sneek, Joure, Echtenerbrug, Ossenzijl, Kelenberg, Vollenhove, Zwartsluis, Zwolle, Kampen, Harderwijk, Spakenburg a Muiden.

Cestopis: • Holandsko: oblast Frýsko – týdení plavba, přístaviště Woudsend.

 

Trasy SÜD-HOLLAND

Trasa „kvetoucích tulipánů“
4 až 7 dní. ANWB-mapy F, G, H.
Tuto plavbu doporučujeme všem milovníkům květin. Severně od Amsterodamu jsou v dubnu a květnu rozsáhlé lány tulipánů v plném květu. Proplujete: Amsterodam, Zaanstad, museum v Zaanse Schans, Alkmaar, Schagen, Anna Paulowna (možnost prohlídky největších tulipánových polí), Schagen, Langedijk, Alkmar, Purmerend, Edam, Monnickendam a Amsterodam.

Po vysušeném „moři“
5 až 7 dní. ANWB mapy H, I.
Po dně bývalého, nyní vysušeného Haarlemm moře do města Gouda s vyhlášeným trhem sýrů. Při plavbě touto krajinou se seznámíte s problematikou odvodňování a vysušování mořského dna a získávání nových území. Rovněž okolí Amsterodamu je hodno vaší pozornosti. Postupně proplujete: Haarlem, Croquius, Lisse, Leiden, Alphen, Gouda, Alpphen, Leimuiden, Amstelveen ( Amsterodam), Halfweg, croquius a Haarlem.

Trasa „holandské sýry“
2 až 4 dny. ANWB mapy G,H,I.
Poznejte centra holandské produkce sýrů: Alkmaar a Gouda spolu s muzeem sýrů v Zaans Schans. Současně se vyhnete proplutí Amsterodamu. Postupně proplujete: Alkmaar, Zaanstadt/Zaanse Schans, Haarlem, Lisse, Leiden, Alphen a Gouda.

Z jižního Holandska do Frýska
Popis viz „z Frýska na jižní Holandsko“

Trasa "Randstad"
10 až 14 dní. ANWB-mapy H,I,K.
Okružní plavba přes velká města jižně od Amsterodamu. Romantické úseky se střídají s velkoměstským ruchem ve velkém kontrastu. Zvláště zajímavé pro obdivovatele přírody a pamětihodností. Ti, kdo raději více plují, zvládnou tuto trasu za 7 dní.
Postupně proplujete: Utrecht, Vianen, Kinderdijk, Gouda, Alphen, Leiden, Delft, Den Haag, Leiden, Lisse, haarlem, Amstelveen, Amsterodam, Weesp, Naarden, Muiden, Weesp, Hilversum, Loenen, Breukelen, Maarsen a Utrecht.

 Nezávázná poptávka


 

Jednosměerna plavba s hausbótem - Hausbóty Bockl One-Way (Jednosměrná plavba)

Pronájem hausbótu v Holandsku: Hausbóty od LE BOAT (Hollandsko); Hausbóty Bockl LE BOAT
1 týden s LE BOAT
Od Hindeloopen (Frýsko) do Vinkeven nebo naopak.

 

 

 

Hausbóty Bockl s.r.o. • 382 23 Černá v Pošumaví • Muckov 540 • Tel. 774 723 775 • KONTAKT . www.hausboty-bockl.cz
Hausboot Böckl Österreich• +43 (0)2842 / 51218 • KONTAKT . www.hausboot-boeckl.com
Hausboot Böckl Deutschland • Tel. +49 (0)89 / 40 10 10 • KONTAKT . www.hausboot-boeckl.de
Copyright: Hausboot Böckl 2002-2015

Hausboote und Preise von CONNOISSEUR (Le Boat) Frankreich Hausboote und Preise von CROWN (Le Boat) Frankreich