Hausbóty Bockl: dovolená na hausbótu, pronájem hausbótu po Evrope
 
 

 

Hausbotáři sdělují zážitky z cest

Co říkaji hausbótaři o dovolené na hausbótu.
A co jste zažily Vy? Napište nám, fotky a videa jsou vítané, těšíme se na Vaši spolupráci!

< zpět na přehled všech zážitku• Jižní Francie / Canal du Midi
  Negra; Týdení plavba s Locaboat
  lod': Europa 400


Tento příspěvek nám zaslala rodina Petrovičova
z Českých Budějovic
.

Hausbóty Bockl: pronájem hausbótu ve Francii: Canal du Midi: Dovolena na hausbótu

CANAL DU MIDI

V loňském roce, na začátku června jsme, jako obvykle začali řešit letní rodinnou dovolenou. Měli jsme chuť zažít něco jiného než ležet u Jadranu, jako každé léto. Chtěli jsme někam, kde bude zaručeně teplé a slunečné počasí, protože léto v Čechách se moc letně nechová.

Celkem rychle a jednoznačně jsme vybrali Jižní Francii. Lákala nás dovolená na lodi, a tak jsme k našemu milému překvapení kontaktovali, cestovní kancelář Hausbóty Bockl, která má pobočku v Černé v Pošumaví. Pro nás z Českých Budějovic to nebylo daleko. Od první návštěvy Hausbóty Bockl jsme se nepřestali na naši dovolenou těšit. Dostali jsme úžasné a velmi cenné rady nejen na samotnou volbu lodi a plavební trasy, ale také na další místa, která se opravdu vyplatilo navštívit, jak po cestě do Francie, tak zpět.

Jako plavební trasu jsme si zvolili Canal du Midi. Jedním slovem se nedá popsat, jak úchvatné místo to je. Pokud si také zvolíte Canal du Midi, pak určitě jeďte jedním směrem. Cesta většinou trvá 6 dní a máte možnost objevovat mnohem více zajímavých míst a památek, navíc, když si půjčíte kolo, není nic lepšího než objíždět od kanálu vzdálená místa na kole.

Hausbóty Bockl: pronájem hausbótu ve Francii: Canal du Midi: Dovolena na hausbótu

Díky kolu se dostanete, například, zcela nezávisle k středověkému hradu Carcassonne. Kolo tam jednoduše kdekoli uzamknete a můžete se procházet starobylými uličkami plnými starověkých krčem, restaurací, obchůdků se suvenýry, cukráren a zavítat na náměstí, kde se v kteroukoli denní dobu můžete na chvilku zastavit a zaposlouchat do melodií různých hudebních vystoupení.

Určitě byste měli navštívit Béziers, místo, kde se nachází dlouhý akvadukt, ale především zde můžete zažít splavení 7 zdymadel za sebou. Opět zde využijete kolo. Z Béziers to je 12 km ke Středozemnímu moři. Jedete po cyklostezce, která vede podél vinic na straně jedné a kanálu du Midi na straně druhé. Podél stezky jsou rozseté malebné restaurace, lavičky a parky.

Hausbóty Bockl: pronájem hausbótu ve Francii: Canal du Midi: Dovolena na hausbótu - Bezieres, zdymadla Fonserannes

Canal du Midi byl otevřen v roce 1681 a sloužil jako spojovací cesta mezi Atlantským oceánem a Středozemním mořem. Plavily se tudy důležité suroviny a nemuselo se to objíždět složitě přes Gibraltarský průliv. Kanálu se také říkalo Kanál dvou moří. V překladu slovo midi znamená jižní. Kanál lemuje jižní hranici Francie, proto byl Carcassonne postaven také jako pevnost, která chránila zbylé území Francie před nájezdy Španělů. Co víc k tomu dodat?

Hausbóty Bockl: pronájem hausbótu ve Francii: Canal du Midi: Dovolena na hausbótu - tunel Malpas

Canal du Midi je nejen báječná dovolená na lodi se zaručeným teplým a slunečním počasím, ale také dovolená plná historických zážitků, vždyť jen ovládání zdymadla starého více než 200 let a stále překvapivě fungujícího, nebo plavení se místy kudy proplouval král Ludvík 16, to je přeci jen více než jen tak nějaký obyčejný zážitek.

Hausbóty Bockl: pronájem hausbótu ve Francii: Canal du Midi: Dovolena na hausbótu

Doporučení: Pokud čekáte, že zdymadla budou automatická, a že na lodi bude všechno fungovat, že bude celých 7 dní obloha bez mráčků a slunce pálit a kola pošlapou sama, tak na loď na kanál du Midi raději nejezděte a zvolte jistotu - třeba dovolenou s Neckermanem, ať nemáte zkaženou náladu. Pokud, ale máte rádi nové zážitky, objevujete s nadšením nová místa, milujete víno, rádi poznáváte nové lidi, včetně obsluhovačů zdymadel, kteří mluví většinou anglicky, máte snahu se dorozumět francouzsky i rukama a jezdíte rádi na kole – pak je to dovolená na Kanále du Midi se vším, co nabízí.

Hausbóty Bockl: pronájem hausbótu ve Francii: Canal du Midi: Dovolena na hausbótu

Nejlépe Vám s plánováním dovolené poradí pan Martínek z Černé v Pošumaví, doporučujeme Vám se na něj obrátit.

Přeji Vám báječnou dovolenou.

Hausbóty Bockl: pronájem hausbótu ve Francii: Canal du Midi: Dovolena na hausbótu

< zpět na přehled všech zážitku


 

Hausbóty Bockl: pronájem hausbótu ve Francii: Canal du Midi: Dovolena na hausbótu -  Canal du Midi

Hausbóty Bockl: pronájem hausbótu ve Francii: Canal du Midi: Dovolena na hausbótu - barak

Hausbóty Bockl: pronájem hausbótu ve Francii: Canal du Midi: Dovolena na hausbótu - tunel od Malpas, Canal du Midi

Hausbóty Bockl: pronájem hausbótu ve Francii: Canal du Midi: Dovolena na hausbótu: Tunel Malpas

Hausbóty Bockl: pronájem hausbótu ve Francii: Canal du Midi: Dovolena na hausbótu

Foto: Rodina Petrovičova

 

Neu in Programm: Hausboote von Snaily: zu den Hausboote und Preisen Neu im Programm: Tarpons von FPP: zu den Hausbooten und Preisen

 

Hausbóty Bockl s.r.o. • 382 23 Černá v Pošumaví • Muckov 540 • Tel. 774 723 775 • KONTAKTwww.hausboty-bockl.cz
Hausboot Böckl Österreich• +43 (0)2842 / 51218 • KONTAKTwww.hausboot-boeckl.com
Hausboot Böckl Deutschland • Tel. +49 (0)89 / 40 10 10 • KONTAKTwww.hausboot-boeckl.de
Copyright: Hausboot Böckl 2002–2015